Do you want to switch the language?

XVII Smart City Forum

Date:
20. Nov 2023 9:00 -
21. Nov 2023 15:30

Time zone:
Europe, Warsaw

Location:
The Westin Warsaw ul. Al. Jana Pawła II 21 00-854 Warszawa

Share this event:

Ein Park mit einem Teich und einer Stadt im Hintergrund.

Zbliża się jesienna edycja Smart City Forum w Warszawie, które odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2023. Będzie to doskonały moment do refleksji nad wyzwaniami i kierunkiem rozwoju polskich miast i poprawy jakości jakości życia ich mieszkańców.  Firma Kapsch wspiera ten ważny kongres w Polsce poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast jako strategiczny partner w zakresie technologii transportowych.

Polskie miasta zmagają się z zanieczyszczeniem powietrza. Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska, wiele z najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce. W niektórych z nich poziom stężenia pyłu zawieszonego (PM2.5), dwukrotnie przekracza maksymalny limit określony w przepisach Unii Europejskiej. 

Strefy czystego transportu mogą przynieść szybkie oraz trwałe rezultaty i zostały już wprowadzone z sukcesem w wielu europejskich miastach. Jednym z przykładów takiej strefy jest ULEZ (Ultra Low Emission Zone) w Londynie, która pomimo dużego natężenia ruchu ma lepszą jakość powietrza niż wiele innych miast. Warto zwrócić uwagę, że codzienne działanie strefy wspiera m.in. system firmy Kapsch.

Kapsch zaprasza Państwa do odwiedzenia naszego stoiska podczas konferencji, gdzie będziemy mogli podczas indywidualnych rozmów omówić niezwykle ważną tematykę stref czystego transportu wraz z innowacyjnymi aspektami bezpieczeństwa w ramach strefy.

Na XVII Smart City Forum można zarejestrować się tutaj

Mamy nadzieję spotkać się z Państwem wkrótce na XVII Smart City Forum, 20 - 21 listopada 2023 r. w Warszawe lub podjąć rozmowy w wybranym przez Państwa terminie.

Maciej Zezyk, Area Sales Manager Poland

Maciej Zezyk

Dyrektor Sprzedaży Polska, Kapsch TrafficCom

Przemysław Staśkowiak, EMENA Solution Consulting

Przemysław Staśkowiak

Solution Consulting EMENA, Kapsch TrafficCom

Strefy Czystego Transportu

Strefy Czystego Transportu przede wszystkim mają na celu poprawę jakości powietrza, poprzez ograniczenie korzystania z pojazdów emitujących duże ilości zanieczyszczeń. W przypadku skutecznego planowania i realizacji, strefy te mogą przyczynić się do stworzenia zdrowych, dobrze prosperujących miast, które są atrakcyjne zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających

Jakość powietrza w Polsce jako jedna z najgorszych w Europie – wynika z badania The Guardian
Polskie miasta nie mogą dłużej czekać z walką o jakość powietrza
Contact us